Список членов

ASOCIAȚIA TRADUCĂTORILOR PROFESIONIȘTI DIN MOLDOVA
O abordare profesionistă a comunicării interumane

Поиск переводчика

Natalia Conovca

Vicepreşedinte ATP
+37369089045
natalia.conovca@gmail.com
Partenerul tău pentru traduceri din limbile engleză, română

 

Natalia Alhazov

Membru al Comisiei de Atestare
+37379477642
nalhazov@gmail.com
Partenerul tău pentru traduceri din limbile engleză, rusă

Cristina Umaneț

Membru al Consiliului de Conducere
+37368533992
tinaumanet@gmail.com
Partenerul tău de traduceri din limbile engleză, română, spaniolă

Angela Glavan

Membru ATP
+37369188945
aglavan@gmail.com
Partenerul tău fidel pentru traduceri din limbile engleză. rusă, română

Eleonora Rusnac

Preşedinte ATP
+37369253549
eleonorarusnac@gmail.com
Cu ajutorul traducătorilor veți ajunge mai ușor în Europa 

Marina Kreajeva

Membru ATP
+37379600373
marina@marina.moldline.net
Partenerul tău pentru traduceri din limbile engleza, germana, româna, rusa in engleza si/sau rusa

Nicoleta Culava

Membru ATP
+37369185676
nicoleta.culava@gmail.com
Partenerul tău pentru traduceri din limbile engleză, rusă, română

Veaceslav Musteata

Membru al Consiliului de Supraveghere
+37369134532
vmusteata@gmail.com
Partenerul tău de traduceri din limbile engleză, română, rusă

Aliona Artiomova

Membru ATP
+37368608100
alionuska_y@mail.ru
Partenerul tău de traduceri din limbile engleză, spaniolă, română, rusă, franceză

Olesea Bodean-Vozian

Membru ATP
+37369562250
oleseabodean@yahoo.com
Partenerul tău pentru traduceri in limbile engleza, româna, rusa, franceza

Lidia Cazacu

Membru al Comisiei de Atestare
+37369235979
lidiacazacu@mail.md
Partenerul tău pentru traduceri din limbile italiană, româna, spaniolă, rusă

Elena Ceban

Membru al Comisiei de Atestare
+37368216757
elena.ceban@inbox.ru
Partenerul tău pentru traduceri din limbile franceză, română, rusă

Tatiana Gavrilenco

Membru ATP
+373 7 945 0062
tatiana.gavrilenco@gmail.com
Partenerul tău de traduceri din limbile engleză, rusă

Tatiana Fesina

Membru ATP
+37379529634
reva@moldovacc.md
Partenerul tău de traduceri din limbile engleză, rusă

 Marina Iliceova

Trezorier
+37379520526
acantholimon@mail.ru
Partenerul tău pentru traduceri din limbile engleză, germană şi rusă

Elizaveta Onofreiciuc

Presedinte a Comisiei de Atestare
+37322477605
eonofreiciuc@hotmail.com
Partenerul tău pentru traduceri din limbile engleză, româna, rusă

Tamara Burcă

Preşedinte al Consiliului de Supraveghere
+37368922002
tburca@yahoo.com
Partenerul tău de traduceri  din limbille engleză, română, rusă 

Natalia Baltă

Membru al Consiliului de Supravehere
+37369109394
baltnata@yahoo.com
Partenerul tău de traduceri din limbile română, rusă, engleză

Svetlana Anici

Membru ATP
+37360081195
svetlanaanici@yahoo.com
Partenerul tău de traduceri din limbile engleză, română, rusă

A friend in need is a friend indeed.

Svetlana Chiriţa

Membru ATP
+37379622717
svetlanachirita2@gmail.com
Partenerul tău pentru traduceri din limbile engleză, română, rusă

Tatiana Durimanova

Membru ATP
+37369371176
tatiana.durimanova@gmail.com
Partenerul tău de traduceri din limbile engleză, rusă

Sanda Iarincovschi

Membru ATP
+37369501298
sandaiar@gmail.com
Partenerul tău pentru traducerile scrise din limbile engleză, română, rusă

Marina Lazo

Membru ATP
+37379460762
marinalazo@yahoo.com
Partenerul tău pentru traduceri din limbile engleză, rusă

 Nadejda Mînzu

Membru ATP
+37369268889
minzunadia@yahoo.com 
Partenerul tău de traduceri din limbile engleză şi română

Rodica Pruteanu

Membru ATP
+37368781419
rodicapruteanu@yahoo.com
Partenerul tău de traduceri din limbile română, germană

Maria Postevca

Membru ATP
+37369019871
posteucam@yahoo.co.uk
Partenerul tău pentru traduceri din limbile engleză, română, rusă

Natalia Romandaş

Membru ATP
+37368797633
romandnat@yahoo.com
Partenerul tău pentru traduceri din limbile engleză, română, rusă

Diana Șestacovschi

Membru al Consiliului de Conducere
+37368511112
dianasestacovschi@gmail.com
Partenerul tău pentru traduceri din limbile engleză, română

Iulia Timotin

Membru ATP
+37379528112
idtimotin@yahoo.com
Partenerul tău pentru traduceri din limbile engleză, română. rusă

Natalia Vindereu

Membru ATP
+37379545237
nvindereu@yahoo.com
Partenerul tău pentru traduceri din limbile engleză, română, rusă

Galina Roşcăneanu

Membru al  Consiliului de Conducere
+37369168234
roscaneanu_gbr@mail.ru
Partenerul tău de traduceri din limbile franceză, română, rusă,

Svetlana Morarenco

Membru ATP
+37369915312
smorarenco@gmail.com
Partenerul tău de traduceri din limbile română, rusă, engleză

Diana Revenco

Membru ATP
+37369646974
revencodiana@yahoo.com
Partenerul tău de traduceri din limbile engleză, rusă şi română

Elena Bivol

Membru de Onoare

elenabivol10@gmail.com

 

Tanya Maliovana

Membru ATP
+37369105202
tmalevana@yahoo.com
Partenerul tău de traduceri din limbile rusă și engleză (Russian-English-Russian interpretation)

Natalia Sturza

Membru ATP
+37368964330
nataliCalarash@yahdex.ru
Partenerul tău de traduceri din limbile engleză, română, rusă

Quality is the main priority!...

Gloria Jigău

Membru ATP - translator & tour guide
+37369553571
gloriajigau@yahoo.com
Your First Choice - Translation&Interpretation Services(Fiscal Invoice) !
RO-ENG/ENG-RO...

Alexandra Dobreanschi

Membru ATP
+37369937048
alexdobreanschi@yahoo.com
Partenerul tău de traduceri din limbile română şi spaniolă

David Elena

Membru ATP
+37378190327 / +37361042321
aimworld.company@gmail.com
Partenerul tău de traduceri din limbile engleză, rusă şi română

Derivolcov Stela

Membru ATP
+37368779986
steladerivolcov@yahoo.com
Partenerul tău de traduceri din limbile engleză, rusă şi română

Abramovici Alina

Membru ATP
+37379832255
info@traducator-italiana.com
Partenerul tău pentru traduceri din limbile italiană, română.

Pavlova Olga

Membru ATP
+37379543730
oliya.pavlova@yahoo.com
Partenerul tău de traduceri din limbile engleză, rusă şi română

Cînița Olga

Membru ATP
+37369272770
olgacanita@mail.ru

Barbier Olga

Membru ATP
+37379548017
olga.barbier@gmail.com
Partenerul tău de traduceri din limbile engleză, română

Braila Vlad

Membru ATP
+373 22 346443 / +373 79123975
vladbraila25@yahoo.com
Partenerul tău de traduceri din limbile engleză, rusă şi română

Corlat Viorica

Membru ATP
+373 69 077999
viorica.corlat@gmail.com
Partenerul tău de traduceri din limbile germană, română

Cecaeva Carolina

Membru ATP
+373 69 105010
c.cecaeva@gmail.com

Botnariuc Lucia

Membru ATP
+373 69 223758 / +373 79 903891
l.botnariuc@yandex.ru
Partenerul tău de traduceri din limbile română, rusă

Mătăsaru Ala

Membru ATP
+373 69 865696 / +373 22 224258
ala.matasaru@mail.ru
Partenerul tău de traduceri din limbile italiană, română, rusă

Schiopu Mariana

Membru ATP
+373 79 222443
marschiopu@mail.ru
Partenerul tău de traduceri din limbile română, spaniolă

Kulikovskaia Anastasia

Membru ATP
+373 79 590898
kulikovskaia@gmail.com
Partenerul tău de traduceri din limbile română, engleză, rusă

НОВОСТИ